19 Kwiecień 2018

Seminarium – początek lato 2018

Autor: admin. Kategorie: Inne .

Szanowni Państwo,

myślę, że kwestia promotorów jest już ogarnięta. Możemy zatem powoli przystępować do pracy. Zakładam, że część osób ma chociaż ogólne pojęcie o tym, czym można zajmować się u mnie w ramach pracy dyplomowej. Ewentualnie dla osób, które wylosowały moje nazwisko z kapelusza, przegrały zakład w stylu „co, ja do niego nie pójdę pisać pracy? potrzymaj mi piwo”, lub po prostu chcą poznać nieco więcej szczegółów, to:

1. Wizualizacja danych związanych z akcjami, obligacjami, funduszami, kryptowalutami, opcjami binarnymi. Teoria portfelowa Markowitza, rola sprzedaży krótkiej w budowaniu portfela, model Mertona. Wizualizacja różnic w modelach Markowitza i Mertona dla zadanego zbioru danych.
2. Algorytmy bazujące na min-max dla gier w postaci sekwencyjnej z pełną informacją (szachy, warcaby, go, planszówki bez wykonywania rzutu kością); gry z niepełną informacją (dowolne planszówki); gry karciane z niepełną informacją (poker, brydż – analiza statystyczna rozgrywki w brydża);
3. algorytmy poruszania się postaci w grze; automatyzacja mechanizmów związanych z Dungeons & Dragons.
4. Dylemat więźnia, jego zastosowanie i rozwinięcia.
5. Wizualizacja i grupowanie danych wielowymiarowych na bazie sieci Kohonena (rzutowanie wielowymiarowych danych na płaszczyznę i wyznaczanie odległości pomiędzy tymi obiektami; szukanie podobieństw); Metoda PCA do redukcji wymiarów obiektów; wizualizacja danych 3-wymiarowych w Unity; wizualizacja danych 4-wymiarowych w Unity (4 wymiar jako czas);
6. Mechanizmy proceduralne w grach – od generowania mapy, generowania ścieżek, dialogów dla NPC przy użyciu chatbota i języka znaczników AIML poprzez algorytmy rozbudowy bazy w grach RTS.
7. Wyszukiwanie wzorców na mapach cieplnych odwzorowujących dawkę promieniowania dla guza a także dla tkanek otaczających – analiza obrazu, wykrywanie krawędzi (wszystko bazuje na metodzie IMRT – Intensity Modulated Radiotherapy).
8. Fraktale, mechanizmy generowania fraktali, fraktale 3D, grafika ewolucyjna.
9. Ukrywanie informacji w obrazach, mechanizmy pozwalające na pozyskanie danych z komputera przy użyciu złośliwego kodu.
10. Aplikacje mobilne i wykorzystanie sensorów w telefonie – tutaj temat w zasadzie dowolny.

Do tego podsyłam prezentację, która rzuci trochę światła na sam proces pisania pracy: TUTAJ

Na początek proponuję, aby każdy z Państwa (czyli wszystkie osoby ze studiów zaocznych oraz IiE, a także 10 osób z Infy, które były na liście) odezwały się do mnie mailowo/zajrzały na konsultacje w celu ustalenia tematu. Najlepiej zaproponować coś swojego – nawet bardzo ogólny pomysł na pracę, a potem to dopracujemy. W tym semestrze nie mam zajęć na studiach zaocznych, ale jeżeli z całą (chyba szóstką osób) grupą ustalimy jakiś termin np. w sobotę, to chętnie podjadę na uczelnię i porozmawiamy o tematach. Osoby, które już mają mniej więcej ustalony temat też proszę o jak najszybszy kontakt – ustalimy plan pracy.

 

Komentowanie zabronione.

->